„Żyjąc z pokoleń potu, rodacy,
Nie myślmy, że co posiadamy
Li tylko sobie zawdzięczamy,
Ale mozolnej swych przodków pracy.”
- Chronica Lubensis –

Sto lat temu dwóch pasjonatów zrealizowało swoje śmiałe marzenie. Na terenie ówczesnego zaboru rosyjskiego założyli niewielką firmę, która rozwijając się, dała zatrudnienie wielu wspaniałym ludziom. Przetrwała obie wojny światowe, nacjonalizację i trudny okres przemian gospodarczych lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Obecnie jest liderem polskiego przemysłu pompowego.

Na naszym blogu poznawać będziemy fabrykę nie tylko jako podmiot gospodarczy, dostawcę produktów i usług, ale także jako wspólnotę życiorysów wspaniałych ludzi. Historia fabryki stała się częścią ich własnej biografii. Ich biografie stały się częścią historii fabryki. W ten sposób powstała niepowtarzalna, wielowątkowa historia wspólna. Przy tym mamy do czynienia z historią opowiedzianą ustami samych pracowników, zbudowaną ze wspomnień, notatek, opowieści. Będziemy poznawać bogactwo losów pracowników, ich pracy, pasji, marzeń, ambicji, lojalności. Słowem, tego wszystkiego, co składa się na tożsamość firmy.

Mam nadzieję, że opowieści zawarte w blogu przybliżą nam wszystkim to wyjątkowe miejsce, w którym pracujemy. Składam podziękowanie wszystkim osobom, które przyczyniły się do powstania tego bloga, a w pierwszym rzędzie wszystkim tym, którzy zechcieli się podzielić swoimi wspomnieniami.

Historia naszej firmy zbudowana jest ze wspomnień, ale nasza fabryka wciąż trwa i rozwija się. Obecni pracownicy każdego dnia zapisują kolejne karty w jej dziejach. Zapewne po latach historie dzisiejszych pracowników okażą się równie bogate i pasjonujące, jak te opisane tutaj.

0000

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>